Korony pełnoceramiczne

Obejmują one całą, nie tylko przednią powierzchnię zęba, co jest konieczne w przypadku większego jego uszkodzenia na skutek próchnicy, urazu lub wrodzonych niedoskonałości szkliwa. Są one w całości wykonane z kosmetycznej porcelany, bez podbudowy metalowej, która w zwykłych ”koronkach porcelanowych” bardzo często daje efekt ciemnego brzegu dziąsła, co skutecznie odejmuje piękna naszemu uśmiechowi. 

Zobacz też alternatywne możliwości wykonania koron.

Korony na podbudowach ›

Metal w jamie ustnej powoduje również często uczulenia i dolegliwości, z których przyczyn nie zdajemy sobie sprawy (np. przy kilku rożnych metalach w jamie ustnej-metaliczny smak w ustach, pieczenie, drętwienie, zaczerwienienia).

Porcelana jest materiałem biologicznie przyjaznym i o właściwościach zbliżonych do naturalnego szkliwa zęba, przy czym wygląd uzupełnienia, które nie zawiera w podbudowie metalu jest bez porównania lepszy, gdyż imituje do złudzenia naturalny ząb zachowując się w różnym oświetleniu podobnie jak szkliwo.

Oczywiście tutaj też wiele zależy od doświadczenia, zdolności manualnych i wiedzy technika oraz od technologii w jakiej korony są wykonywane. Standardem naszego postępowania w laboratorium jest uzyskanie jak najwyższej estetyki, przy jak największej trwałości, tak aby inwestycja w uśmiech zwróciła się państwu wielokrotnie w ciągu wielu lat funkcjonowania.